• Фејсбук
 • Инстаграм
 • Скопје
 • Твитер
 • YouTube

Најчесто поставувани прашања

Најчесто поставувани прашања

НАЈЧЕСТО ПОСТАВУВАНИ ПРАШАЊА

Имам само некои слики од екранот, можете да ни даде цитат? Ако не е, што друго, мора да бараат?

За жал, ние не би можеле да го цитирам врз основа на само слика, барем ние треба мерење за секој барања структура, дебелината и квалитетот на материјалот, количината е потребно, опис за неговата употреба, како и информации за производот кои треба да бидат прикажани.

Имам скица, тоа е доволно?

Добро, но ве молиме да се одбележи поврзани информации што е можно подетално: мерењето  and explanation, thickness and quality requirements for the material, quantity required,the description for its usage, and the information of the product which need to be displayed.

Имам концепт дизајн

Добро, но имајте на ум на информации во врска со што е можно подетално: мерење, дебелина и барања за квалитетот на материјалот, се бара квантитет, опис за неговата употреба, како и информации за производот кои треба да се прикажуваат

Имам цртежи

Тоа ќе биде најдобро, а ако ги следните информации ќе бидат достапни, тоа ќе биде совршено:
Производот кои треба да се прикажуваат
Пакување детали
уметнички дела доколку се примени било етикета, графички вметнете / хартија, decal или печатење.
Pantone бои број за Silkscreen печатење.

Што треба да се обезбеди ако ми треба екранот да се прилагоди?

Внесете ги следните ако ви е потребна прилагодено дисплеј:

1. Количеството можеби од својата првична цел.

2. Комплетен сет на технички цртежи ќе биде најдобро за нашата понуда, производство или разбирање на вашите барања.

3. Ако немаат технички цртеж, концепт (дизајн) цртеж на ефект (или дури и скица) со критични димензии и објаснување ќе бидат реални.

4. детали на вашите производи да бидат прикажани во единица на екранот: облик, големина, тежина, материјалот, слика итн, бидејќи ние треба да дизајн / тест на екранот врз основа на податоци за производи, целосен сет на примероци од вашите производи ќе се бара да се тестираат на дисплејот, пред да ви го претстави конечниот примерок.

5. Ако на екранот на Вашиот потреба да се стави на полиците, ве молиме да ни обезбеди детали за полица: Формата, големината, локацијата дупка за тела, материјал, слика итн

Информациите што се потребни за котација, и она што е на основните потребни информации мора да бидат достапни за котација?

1. Треба мерка за секоја структура на секој дел,

2. дебелина и барања за квалитетот на материјалот,

3. Заврши

4. Инсталирање на животната средина и детали

5. потребна количина,

6. опис за неговата употреба, како и информации за производот кои треба да бидат прикажани.

7. Пакување детали

8. Уметнички дела доколку се примени било етикета, графички вметнете / хартија, decal или печатење.

9. клиентите основни информации, контакт

Терминот 10. Цена

Колку брзо може да се добие цената (цитат)?

1. се предвидени Ако детални цртежи, или детални информации се достапни за котација , обично може да се даде цена во рок од 2 дена, ќе обезбеди цитат порано или подоцна во согласност со фактичката состојба на работа.

Многу елементи или комплицира предмети се релативно подолго време.

Основна цена (без пакување детали, или по работа цена) може да биде провајдер порано.

Целосно цитат (со пакување детали, тежина, да доведе време примерок и производство итн) ќе се релативно подолго време.

2. Информации не е завршена, цитат може да се направи без цртежи, цитирам во рок од 3 дена.

3. Треба да се направи дизајн, а потоа даде цитат, обично бара 1 недела да даде понуда . Ќе обезбеди цитат порано или подоцна во согласност со фактичката состојба на работа.

Кои се главните производи може да се произведуваат?

Акрилик екранот, екранот стои, дисплеј кабинет, козметички дисплеј, полица тласкач, компјутер производи, PETG производи итн

Што друго може да обезбеди?

Пластичен дисплеј, производи за инјектирање, ПВЦ истиснување, носителот ПВЦ, дрвени екран, метални екран итн

Што е MOQ на производство WEDAC?

Јасен приказ акрилик: 100pcs

Шарени Акрилни приказ: 500kgs

Лим штанд екранот: 100pcs

Инјектира пластичен дисплеј: 1000pcs

Што е вообичаениот начин на пакување на различни производи?

1. Општи пакување: 1pc / ПЕ вреќа / внатрешната кутија, неколку парчиња / картон, или повеќе парчиња во внатрешната кутија, а потоа N кутии во картонска ..

2. Масовно пакување: N парчиња во кутија, со некои infilling.

3. саќе картон, дрвена гајба, дрвени предмети, заштитник пена, дрвени палети, пластични палети итн за опција.

Какви можности за плаќање прифаќа WEDAC?

WEDAC прифаќа плаќање на следново:

1. T / T 50% во однапред како депозит, а билансот по копија на B / L.

2. LC по видување

3. Други плаќање начин да се дискутира и да се оцени како по деталните ситуација.

Доведе време за примероци и масовно производство: Примерок 3-15 дена, масовно производство 15-50 дена.

Рок на важност на понудата:  само Обично во рок од 30 дена.

Примерок обезбедување на трошоците:

Вредност ≤10 долари, бесплатно, но задолжен курир треба да биде одговорен од страна на купувачот.

Вредност задолжен> 10 долари, трошоците Пример = единечна цена x 3 + курир треба да биде одговорен од страна на купувачот.

Ако производот треба да се отвори мувла, трошоците примерок треба да се вклучат трошоците на мувла.

Купувачот може да го користат T / T, PayPal, Запад Унија, MoneyGram, и на било кој начин да се направи на плаќање за трошоците примерок.

Цената е висока:

Да, можеби нашата цена е повисока од некои други, бидејќи ние никогаш не се користи инфериорни материјали или се заобиколат и да испаднат суб-стандардни производи, ние никогаш нема да го намали квалитетот на нашата работа за да се намали цената на нашите производи, ние не сакаме да се грабеж на пазарот на нашите клиенти со лоши производи, ние се надеваме дека нашите клиенти и нас може да се корист заедно од заеднички бизнис.

Може да вашиот цитираше цена да се преговара или да се намали?

Да, секако, ако Количина., Спец. или термини и услови итн ќе се коригира, или се утврди доволно меѓусебно разбирање.

Што е со примерокот не одобри?

Ние ќе се поправат и да се обезбеди нов примерок биде  бесплатно.

Јас сум ставен на ред. Сега што?

Ние ќе ви ажурирање на производство ситуација со слики од фабриката. Ние ќе го следат процесот на производството и квалитетот на производот, бидете сигурни дека сè задоволат вашите стандарди за квалитет, бидете сигурни дека нема ништо лошо пред стоката да ја напушти нашата фабрика! ...... .и можете да очекувате да добиете порачаната стока по пат на производство (наведени во ред) и превозот време (преку море или воздух).

Ќе ни се ажурира на производството состојбата со слики по цел поставени?

Да секако. Ние ќе го следат процесот на производство и да Ви ги ажурираат.

Како го контролираат квалитетот на производите?

Имаме 3 QCs, тие ги испитуваат сè и секој ден, секој производ ќе бидат проверени во критична фаза, како на пример, суровини, полу-производи, готови производи, пакување итн ..

Што е со превозот и транспортот? Дали имате сигурен испорака агент или шпедитер?

Да имаме сигурен превозот агент и шпедитер работат со нас за многу години, тие секогаш може да ја испорача стоката до вашата пристаништа безбедно.

Ако го правиме ФОБ, не ги прифаќате назначени спедитор?

Да, но спедитор треба да бидат одобрени од страна на нас исто така, пред да се резервира простор со нив, во случај шпедитерот има неразумно задолжен за нас или ние откривме проблеми со нив, ние имаме право да бара да се промени за да разумен еден, или да препорача како една за вас.

Што е со превозот документи?

Општо земено, ние ќе обезбеди фактура, пакување листа и фактура што се превозот документи, доколку купувачот треба било други документи, ги споделите со нас однапред.

По приемот на стоката, доколку се најде штета или неисправни производи, што треба да направам?

Ве молиме да се земе слики и испратете ја на нас веднаш, ние ќе го замени во следниот пратката.

Ако јас место повтори цел, може цената да биде помалку или само да се задржи истиот како прв ред?

Ние ќе ја разгледа на цената врз основа на девизниот курс на валутата и трошоците за материјал / работна сила по добивањето на цел повторување, и да се направи приспособување за тоа.

Дали сте фабриката / производителот или само трговско друштво?

Ние сме производител, но ние исто така може да се направи тргување, доколку е потребно.

Колку вработени во вкупно во вашата компанија?

Таму сме 25 работници во фабриката.

Што е вашето капацитет на производство?

За USD500000 за производство на екранот во моментов, но може да се прошири нашиот производствен капацитет брзо.

Што е вашиот обем во моментов на продажба?

USD3 милиони годишно.

Зошто да изберете акрилик дисплеј?

1. Во текот на Светското ѕид Ⅱ 1939-1945, како специјален плексиглас, акрилик беше прво нашироко се користи како шофершајбната за воени авиони и тенкови, својот живот беше повеќе од 10 години во тешки животната средина.

2. Акрилни има висок степен на транспарентност, а стапката на пренос на светлината е до 92-93% --- повисока од стакло! Затоа што има репутација на "пластични Кристал".

3. Нејзината светлина изгледа мека, удобно, и брилијантен (како дијамант)!

4. Тој има одлична времето отпор, epically отворено, ранг на врвот во пластика. Добри перформанси на високи температури, нарушување температура околу 96 ℃ ( 1.18MPa ) . Добро времето отпор, киселина и алкално отпор, без појава на пожолтување и хидролиза по години на изложеноста под сонце и дожд.

5. Долг живот перформанси: Во споредба со други материјали (како PS, AS, ПП итн), три години подолг живот перформанси!

6. Одлична анти-стареењето перформанси во воздухот: Земање примероци експеримент тестирани дека: по 4 години на природно стареење, , тежина акрилик производ стареење, , интензитетот на истегнување, и светлина намали малку стареење, , боја се врти малку жолтеникава стареење, , crazing отпор намали очигледна, сепак, ефикасноста на анти-влијание зголеми наместо, како и други перформанси медицина речиси и да нема промена!

7. Таа има висок степен на површина цврстина и сјај,

8. Тој има одлична и извонредни перформанси изработка, може да се формира од топлина, исто така може да бидат обработени преку механичка обработка.

9. Акрилни може да се направи во различни форми и производи потребни. Одличен функција е да остане висок степен на транспарентност со висок степен на дебелина.

10. Лесен, евтина цена, лесна за обликување.

11. акрилик материјал има исклучителни висок степен на осветленост, како и следниве предности: добра цврстина, не е лесно оштетени; repairable; има мека текстура, без малку ладно во зима. Таа има многу бои, исполнување на различни барања. Производи со акрил, не само што се исклучителни, но, исто така, endurable.

12. Еколошки:

1) на зрачењето е сличен со скелет е човечко суштество.

2) материјал отпад може да се рециклира за повторна употреба, рециклирање е лесен и удобен.

3) Висока рециклира стапка, да се зајакне свеста за животната средина е се повеќе

признати.

4) Не опасни мономер или мирис ќе бидат ослободени.

5) Безбедност на храна, нема штета на човечкото тело.

13. заштеда на енергија: добар степен на пренос на светлината, до 92-93%, што е помалку интензитетот на светлината

потребно, намалување на светла, заштеда на енергија, заштеда на енергија и пари.

14. Силна отпорност на удар, шеснаесет пати од обична чаша, наменет за вградување во безбедна зона за посебни потреби.

15. Добри перформанси изолација, погоден за различни електрична опрема.

16. Мала тежина, пол тежина од обична чаша.

17. Шарени, висок степен на осветленост, неспоредлив со други материјали.

18. Силна пластичност, лесно обликување.

19. Лесен за одржување, лесно се чистат, дождовница природно може да се чисти.

20. мека текстура, со чувство на не толку ладно што се стакло или керамички во зима.

21. Светла боја, да ги задоволи индивидуалните извршување на квалитетот на животот.

22. Одлични перформанси за печатење или премачкување, доколку се користи соодветен печатење или прскање слој технологија, тоа би можело да даде акрилик производи идеална површина декорација ефект и перспектива.

23. Добра издржливост, слични со алуминиум, добра стабилност со хемикалии, може да се постави на ерозија на многу хемиски супстанции.

24. Ситно заштита на внатрешните светла, се прошири на услугата живот на светла.

25. endurable на оган, без спонтано согорување и само гаснење.

26. Таму сме акрилик материјал кој има различни и повеќе перформанси, различни бои и визуелни ефекти, може да се задоволат различните барања на клиентите.

27. Екстремно визуелни ударната по соодветна обработка, уредување и печатење.

Кои се разликите помеѓу акрилик дисплеј и друг материјал? Акрилик vs стакло

Акрилик vs стакло

Во индустријата, акрилик материјал има поширока примена од стакло материјал, како што има многу предности во однос на стакло материјал.

1. Во делот на обработката, акрилик може да се обработи во многу форми и облици од стакло.

2. Тие се и кревка, но акрилик материјал е пофлексибилен од стакло. Кога стакло паузи, го крши во остар парчиња кои лесно повредени лица; додека акрилик распаѓа во големи, тапи парчиња, и нема да наштети на луѓето. Со споредба на материјалот два, еден преферираат безопасни акрилик материјал.

3. И висока безбедност за храна одделение, хемиска стабилност стареење, , ги општата ерозија на хемикалии, не се растворливи во вода.

4. Видливата светлина навлегување стареење, , УВ-72% стареење, , тежина е 1/2 од заеднички стакло.

5. Светло навлегување на 92-93% стареење, , обична проѕирна пластика (PS, AS, ПВЦ итн) има светло навлегување само малку повеќе од 80%.

6. перформанси против влијанието е 12 ~ 18 пати на обичните силиконски стакло.

7. Механички интензитет и флексибилност е 10 пати повеќе од обичните силиконски стакло стареење, , цврстина слични на алуминиум стареење, , извонредна отпорност на времето и стареењето отпор.

8. исклучително убава перспектива стареење, , поседува кристално како сјај по полирање стареење, , алијас "Кралица на пластика Кристал".

 

Акрилни наспроти PS

Differerence помеѓу екранот на акрил и ПС инјектира екранот:

1. дисплеј акрилик изгледа потранспарентни и слатки од PS инјектира решетката екран, и има висок степен на површински сјај, поседува кристално како сјај по полирање ,; Одлични перформанси за печатење или премачкување, доколку се користи соодветен печатење или прскање облога workcraft, тоа би можело да даде акрилик производи идеална површина декорација напор и изглед. Поради тоа, има исклучителни извонредно убава перспектива.

2. Акрилни има многу подолг живот перформанси од PS, најмалку три години повеќе во живот.

3. акрилик решетката на екранот не треба да се отвори мувла, на тој начин нема мувла цена ќе се одржи, а нејзината големина и структура може да се изменуваат во склопот секое време.

4. Сепак, акрилик дисплеј е многу повисока отколку на единица трошок PS инјектира екранот.

5. PS инјектира решетката екранот е многу поевтино во единечната цена, но тоа треба да се отвори мувла во почетокот и тој има мувла цена да плаќаат дополнително.

6. Акрилик има многу посилен endurability под отворено животната средина, има извонредна отпорност на временските услови.

7. Акрилик има многу анти-УВ перформанси, ефикасноста на анти-стареењето.

8. И кревка, напукнување под ниска температура.

9. PS има подобри перформанси инјектирање, погоден за производство со големо количество. Мала стапка се намалува за производот, големината е стабилна.

10. PS по изложувањето под сонце, лесно да се претвори жолта и замаглување.

Акрилик vs ПП

1. дисплеј акрилик изгледа потранспарентни и слатки од PS инјектира решетката екран, и има висок степен на површински сјај, поседува кристално како сјај по полирање ,; Одлични перформанси за печатење или премачкување, доколку се користи соодветен печатење или прскање облога workcraft, тоа би можело да даде акрилик производи идеална површина декорација напор и изглед. Поради тоа, има исклучителни извонредно убава перспектива.

2. Акрилни има многу подолг живот перформанси од ПП, најмалку три години повеќе во животот на услуги

3. акрилик решетката на екранот не треба да се отвори мувла, на тој начин нема мувла цена ќе се одржи, а нејзината големина и структура може да се изменуваат во склопот секое време.

4. Сепак, акрилик дисплеј е многу повисока отколку на единица трошок ПП инјектира екранот.

5. ПП инјектира решетката екранот е многу поевтино во единечната цена, но тоа треба да се отвори мувла во почетокот и тој има мувла цена да плаќаат дополнително.

6. ПП е мека, не се толку силни и тешко како акрил.

транспарентност 7. ПП не може да се спореди со arylic.

8. Акрилик има многу посилен endurability под отворено животната средина, има извонредна отпорност на временските услови.

9. Акрилни има многу анти-УВ перформанси, ефикасноста на анти-стареењето.

Акрилик vs PETG

 1. екранот на акрилни изгледа потранспарентни и слатки од решетката PETG, и има висок степен на површински сјај, поседува кристално како сјај по полирање ,; Одлични перформанси за печатење или премачкување, доколку се користи соодветен печатење или прскање облога workcraft, тоа би можело да даде акрилик производи идеална површина декорација ефект. Поради тоа, има исклучителни и исклучително убава изглед.
 2. PETG " перформанси против влијанието s е 1-3 пати на зајакнување на акрилни , и 3 ~ 10 пати на обичните акрилик. PETG: Хард, анти-влијание, и endurable, дури и во средина на температура помала од -40 . PETG производи имаат доволно endurability за fabricatio n, транспорт и употреба. Тоа би можело да се избегне кршење ефективно.
 3. PETG има повеќе одлични перформанси формирање, нема бели по свиткување под нормална температура, нема бели по ладно свиткување, не попуштат, лесен за печатење и декорација.
 4. PETG е полесно да се произведуваат производи со комплицирани структура и веќе се протега.
 5. PETG е отпорни на оган, тоа не припаѓа на согорливи, и не помага гори, во согласност со стандардот на градежен материјал, без опасни супстанции произведени по гори, повеќе безбеден од акрил.
 6. Анти-УВ, би можеле да се користат во signages отворен или затворен, точка на продажба, дисплеј багажник, надворешна опрема, продажба кабина, заштитни панел за опрема, Play Station панел, вендинг машина панелот итн
 7. Тоа е термопластични еколошки производ, не содржи други хемиски елементи освен C, H, O, тоа е еден вид на пластика, која е биоразградлив. Производите направени од овој материјал по напуштени, тие ќе се претвори во вода и јаглерод диоксид, исто така може да се рециклираат без загадување на животната средина.
 8. PETG е поскапо од акрил, но поевтини од компјутер и потрајни од акрил.
 9. PETG усогласен стандард во контакт со храната на ФДУ, тоа може да се примени во храната, медицински производи, итн, може да се користи како материјал за пакување или контејнери на различни видови храна ...... и го трпи липиди и многу хемикалии, отпорни на ерозија на киселина, алкална и масла итн, тоа се смета за побезбеден материјал за храна и луѓето.
 10. PETG е широко се користи во парфем шишиња и капаци, козметички шишиња и капаци, цевки од lipstics, козметички кутии, дезодорант контејнери, бебето во прав шишиња, eyeliner капи, итн и производи PETG инјекција: филтри, Евстахиевата туба, конектор на цевки , пумпи, Клиперс, и дијализа опрема итн Апарати за производи како што се чаши, салата сад, saltcellar, бибер гуми, банкарски картички, вода контејнери и др, кои треба високо безбедни услови за луѓето.

Акрилик vs PVC

1. ПВЦ е помек, евтини и обично потенки.

2. Транспарентен ПВЦ дебелина обично не повеќе од 3мм.

транспарентност 3. ПВЦ не може да се спореди со arylic.

4. ПВЦ не е безбедна храна, а не на околината.

5. ПВЦ обично се користи заедно со акрилна структури како дел од екранот.

Акрилик vs МДФ

Тотално differerent на секој аспект: изгледите, транспарентноста, текстура итн

Акрилик vs Вуд

Различни во многу аспекти, но, главно, акрилик е заштеда на енергија, заштита на животната средина, но дрво ќе треба да му наштетат на животната средина.

Акрилни наспроти лим

Разликите главно се јавува како транспарентност, Outlook, издржливост и цврстина.

Акрилик vs Керамички

Во споредба со традиционалните керамички материјал, акрилик има исклучителни висок сјај, а таа има следниве предности: Добар флексибилност, не е лесно кршливи, лесно да се санираат, само се користи мека пена со малку паста за заби, може да се исчисти санитарните да биде свеж.

Мека текстура, не се чувствува дека ладно во зима.

Светла во боја, може да се исполнат различни индивидуални извршување на квалитетот на животот.

Еколошки, тоа е зрачење е слично на скелетот човечкото битие.

Кои се разликите помеѓу залепени на екранот и се вбризгува дисплеј?

Залепени на екранот не треба да се отвори мувла, и неговата структура и конфигурација може да се изменуваат во секое време без доплата, со што ќе го спаси огромна сума на мувла цена во споредба со оние кои се вбризгува, и залепени на екранот е неговата опремен добри изгледи во споредба со инјектира оние. Кога луѓето не сакаат да инвестираат трошоците на мувла, или на производот не е погоден за инјектирање, или луѓе кои не сакаат да се произведуваат на многу количина за моделот, или луѓе кои сакаат да се обиде на пазарот со нов дизајн, залепени акрилик Изложбата ќе биде најдобар избор. Инјектира производи треба на купувачите да инвестираат трошоците на мувла или производство цел на огромни количини, а откако ќе се започна отворањето на калап за еден модел, тоа не може да биде изменета или менува било подолго. Ако сакате да имаат друг модел со "подобро" дизајн, ќе треба да се отвори нов калап повторно или да се впуштат во залепени акрилик измислица.

Е залепен на екранот е доволно силна?

Да, ако не ги фрлаат или застане на него, или да користите акрилик дисплеј за да се одржи метали блокови.

Која е главната карактеристики и предности на залепени акрилик дисплеј?

Залепени на екранот не треба да се отвори мувла, и неговата структура и конфигурација може да се изменуваат во секое време без доплата, со што ќе го спаси огромна сума на мувла цена во споредба со оние кои се вбризгува, и залепени на екранот е неговата опремен добри изгледи во споредба со инјектира оние. Кога луѓето не сакаат да инвестираат трошоците на мувла, или на производот не е погоден за инјектирање, или луѓе кои не сакаат да се произведуваат на многу количина за моделот, или луѓе кои сакаат да се обиде на пазарот со нов дизајн, залепени акрилик Изложбата ќе биде најдобар избор.

Што е со вашиот план за развој во блиска иднина?

Ние ќе се развие голем број на серија на акрилни дисплеи (повеќето од нив со тласкач систем, а исто така и со некои други материјали како што се МДФ, компјутер, PETG, лим и др) за различни линии, како што козметика, лекови и здравствена заштита производи, е-цигари, пијалаци, секојдневно конзумирање и предмети за домаќинството, итн, за користење на малопродажба, примерок прикажување, продажба промоција, итн

Ние ќе присуствува Globalshop 2015 година во Лас Вегас во САД за време Mar. 24-26 -ти  2015 година.

Како за workcraft процес:

Дизајн или цртеж ревизија → Материјали купување → ласерско сечење → Мелење → полирање → топлина виткање → свила екран печатење лепење → → → монтажа инспекција → пакување → испорака

 

Што е вашата главна опрема?

Ласерски машина за сечење 5

Со голема брзина рутер 2

Дијамант машина за полирање 1

Вретеното мелење машина 1

Површинско машини 1

Пламен машина за полирање 2

Табела видов 2

Табела гравирање машина 1

Прецизност печка за сушење 1

Топлина виткање машина 4

Ултразвучно заварување машина 1

И повеќе……

Дали ви снабдување дисплеи за сите меѓународни брендови?

Да, Loreal, Кауфланд, Rimmel, Сали Хансон, Наполеон Perdis, К-Март, Биг-W, Watsons, Евергрин итн

 

Дали имате КК оддел?

Да, имаме КК оддел, 3 КК.

Дали сте R & D оддел?

Да, имаме R & D оддел, 3 дизајнери.

Дали ви обезбеди ODM производи?

Да, имаме многу ODM производи. Секој месец ќе се развие најмалку 2-3 нови производи со нов дизајн.

Повеќе прашања?

Ве молиме да се пријде нашиот тим за продажба и замолете ги директно преку е-пошта, Skype  , or telephones!

Тие ќе ви даде брза и професионална одговор!

Сакаат да работат со САД?