• facebook
 • Instagram
 • LinkedIn
 • Cicëroj
 • YouTube

FAQs

FAQ

PYETJET MË TË SHPESHTA

Unë kam vetëm disa fotografi të ekranit, mund të na jepni citat? Nëse jo, çfarë tjetër ju duhet të kërkojë?

Na vjen keq, ne nuk mund të japin kuotën e bazuar në vetëm një foto, të paktën ne kemi nevojë për matjen për çdo strukturë, trashësi dhe cilësi të kërkesave për materiale, sasi të nevojshme, përshkrimi për përdorimin e saj, dhe informacioni i produktit i cili duhet të shfaqet.

Unë kam një skicë, është kjo e mjaftueshme?

Ok, por ju lutem të shënojë dhëne të lidhur siç detajohet sa të jetë e mundur: matje  and explanation, thickness and quality requirements for the material, quantity required,the description for its usage, and the information of the product which need to be displayed.

Unë kam një dizajn koncept

Ok, por ju lutem vini re dhëne të lidhur siç detajohet sa të jetë e mundur: matja, trashësi dhe kërkesat e cilësisë për materiale, sasia e nevojshme, përshkrimi për përdorimin e saj, dhe informacioni i produktit i cili duhet të shfaqet

Unë kam vizatime

Kjo do të jetë më e mirë, dhe në qoftë se informacioni i mëposhtëm do të jetë në dispozicion, ajo do të jetë e përkryer:
produkt i cili duhet të shfaqet
Paketimi detaje
Artwork nëse ndonjë etiketë, insert grafik / letër, decal ose shtypje është aplikuar.
Pantone numri ngjyra për printim silkscreen.

Çfarë duhet të sigurojë nëse kam nevojë për një ekran të përshtatur?

Ju lutemi të sigurojë sa më poshtë nëse keni nevojë për një njësi të përshtatur ekranit:

1. Sasia ndoshta e porosinë tuaj fillestare.

2. Një set i plotë i vizatimeve teknike do të jetë më e mirë për citat tona, të prodhimit apo të kuptuar kërkesat tuaja.

3. Në qoftë se ju nuk keni vizatim teknik, një koncept (dizajn) vizatim e efektit (ose edhe një skicë) me madhësi kritike dhe shpjegim do të jetë i realizueshëm.

4. Detajet e produkteve tuaja që do të shfaqet në njësinë e ekranit: Shape, madhësia, pesha, materiali, foto etj, sepse ne kemi nevojë për të hartuar / testuar ekran të bazuar në të dhënat e produkteve, një seri të plotë të mostrave të produktet tuaja do të jetë e nevojshme për të testuar njësinë ekran para se të ju paraqesim një mostër përfundimtar.

5. Nëse nevoja juaj ekranit për të vënë në raftet, ju lutemi të na japin detaje të raft: formën, madhësinë, vendndodhjen vrimë për instalime, materiale, foto etj

Çfarë informacioni është i nevojshëm për një citat, dhe çfarë është informata themelore të nevojshme duhet të jenë në dispozicion për një citat?

1. Ne kemi nevojë për matjen e për çdo strukturën e secilës pjesë,

2. trashësi dhe kërkesat e cilësisë për materialin,

3. Finish

4. Mjedisi Instalimi dhe detajet

5. Sasia e nevojshme,

6. përshkrimi për përdorimin e saj, dhe informacioni i produktit i cili duhet të shfaqet.

7. Detajet Paketimi

8. Artwork nëse ndonjë etiketë, insert grafik / letër, decal ose shtypje është aplikuar.

informata themelore 9. Customer, kontakt

Termi 10. Çmimi

Sa shpejt mund të marr çmimin e kuotimit ()?

1. vizatimet Nëse detajuara janë dhënë, apo informacion të detajuar janë të gjitha në dispozicion për kuotim , zakonisht ne mund të japë çmim brenda 2 ditëve, do të sigurojë citat shpejt ose më vonë në bazë të situatës aktuale të punës.

Shumë artikuj ose artikuj të komplikojë marrë kohë relativisht të gjatë.

Çmimi bazë (pa detaje paketim, apo çmimit ex-punë) mund të jetë ofruesi më shpejt.

kuotimit të plotë (me të dhënat e paketimit, pesha, kohë të çojë për mostër dhe të prodhimit, etj) do të marrë kohë relativisht të gjatë.

2. Informacioni nuk është i plotë, citat mund të bëhet pa vizatimet, kuotë brenda 3 ditëve.

3. Nevoja për të bërë dizajnin e parë dhe pastaj të japë citat, zakonisht kërkon 1 javë për të dhënë citat . Do të sigurojë citat shpejt ose më vonë në bazë të situatës aktuale të punës.

Cilat janë produktet kryesore që ju mund të prodhojë?

shfaqje akrilik, qëndrim ekranit, kabineti ekran, ekran kozmetike, karierist raft, produktet PC, produktet PETG etj

Çfarë tjetër mund të ofrojë?

ekran plastike, produktet injeksion, nxjerrje PVC, mbajtëse PVC, shfaqje druri, shfaqje metali etj

Çfarë është moq e prodhimit WEDAC?

shfaqje e qartë akrilik: 100pcs

Ekran Colorful akrilik: 500kgs

Fletë metalike shfaqje stand: 100pcs

Ekran injektuar plastike: 1000pcs

Çfarë është mënyra më e zakonshme paketim të produkteve të ndryshme?

1. Paketimi i përgjithshëm: qese 1pc / PE / kuti e brendshme, disa copë / kuti kartoni, ose disa copë në një kuti të brendshme, pastaj kuti N në një kuti kartoni ..

2. paketim Bulk: N copë në një kuti kartoni, me disa infilling.

3. huall kuti kartoni, kuti prej druri, lëndë druri, mbrojtës shkumë, paleta druri, paletës plastike etj për opsion.

Çfarë mundësitë e pagesës pranon WEDAC?

WEDAC pranon pagesën e mëposhtme:

1. T / T 50% paraprakisht si depozitë, dhe bilancin pas kopje të B / L.

2. LC te syve

3. Mënyra të tjera të pagesave që do të diskutohen dhe vlerësohen sipas situatës detajuar.

koha Lead për mostër dhe prodhimin në masë: Shembull 3-15 ditë, prodhimi Mass 15-50 ditë.

Datën e skadimit të një citat:  Zakonisht brenda 30 ditë vetëm.

Mostrës siguruar kosto:

Vlera ≤10 dollarë, të lirë, por të ngarkuar ndërlidhës duhet të jetë përgjegjës nga blerësi.

Vlera e ngarkuar> 10 dollarë, kostoja e mostrës = çmimi për njësi x 3 + ndërlidhës duhet të jetë përgjegjës nga blerësi.

Nëse produkti nevojë për të hapur myk, kosto mostër duhet të përfshijë koston e myk.

Blerësi mund të përdorni T / T, PayPal, West Union, MoneyGram, dhe çdo mënyrë për të bërë pagesën për koston e mostrës.

çmimi i juaj është i lartë:

Po, ndoshta çmimi ynë është më i lartë se disa të tjerë, sepse ne kurrë nuk përdorim materiale inferiore ose të shkurtuar qoshet dhe të kthehet nga mallrat nën-standarde, ne kurrë nuk të zvogëlojë cilësinë e punës sonë për të ulur koston e produkteve tona, ne nuk duam të prishin tregun e klientit tonë me produkte të këqija, ne shpresojmë klientit tonë dhe na do të mund të përfituar së bashku nga biznesi reciprok.

Mund Çmimi juaj citohet të negociohet apo zvogëlohet?

Po, i sigurt, nëse Qty., Spec. ose Kushtet dhe rregullat etj do të rregullohen, ose kuptimi i mjaftueshëm reciprok është themeluar.

Po në lidhje me mostër nuk është miratuar?

Ne do të ndrequr dhe të sigurojë një mostër të re përsëri  falas.

Unë kam vendosur një urdhër. Tani Cfare?

Ne do të ju update situatën e prodhimit me foto nga fabrika. Ne do të ndjekë procesin e prodhimit dhe cilësinë e produktit, sigurohuni që çdo gjë të përmbushur standardet e cilësisë tuaj, sigurohuni që nuk ka asgjë të keqe përpara se mallrat të largohen fabrikën tonë! ...... .dhe ju mund të presin për të marrë mallrat e porositura pas kohës së prodhimit (deklaruar në mënyrë) dhe koha anijeve (nga deti apo ajri).

A do të na rinovuar gjendjen e prodhimit me fotot pas rendit të vendosur?

Po sigurisht. Ne do të ndjekë procesin e prodhimit dhe për të mbajtur të azhornuar.

Si mund të kontrollit të cilësisë së produkteve?

Ne kemi 3 QCs, ata inspektojë çdo gjë dhe çdo ditë, çdo produkt do të inspektohen në fazën kritike, të tilla si, materiale të papërpunuara, gjysmë-produkt, produkt të përfunduar, paketim etj ..

Po në lidhje me të anijeve dhe të transportit? A keni një agjent të besueshëm të anijeve apo forwarder?

Po ne kemi agjent të besueshme të anijeve dhe forwarder duke punuar me ne për shumë vite, ata gjithmonë mund të dorëzojë mallrat në portet tuaj në mënyrë të sigurtë.

Nëse ne bëjmë FOB, ju pranoni përcaktuar forwarder?

Po, por forwarder duhet të miratohet nga ne edhe para se të librit hapësirë ​​me ta, në rast se forwarder ka ngarkuar të paarsyeshme mbi ne ose kemi gjetur probleme me ta, ne kemi të drejtë të kërkojë të ndryshojë në një të arsyeshme, ose të rekomandojë një të tillë për ju.

Po në lidhje me dokumentet e anijeve?

Në përgjithësi ne do të sigurojë faturën, listën dhe faturën e ngarkim, si dokumenteve të anijeve paketim, në qoftë se blerësi duhet të gjitha dokumentet e tjera, ju lutem na tregoni paraprakisht.

Pas pranimit të mallrave, në qoftë se dëmtimi ose produkte të dëmtuar janë gjetur, çfarë duhet të bëjmë?

Ju lutemi të marrë fotografitë dhe për të dërguar tek ne menjëherë, ne do të zëvendësojë atë në dërgesës tjetër.

Nëse unë të vendos rendin e përsëris, mund të çmimi të jetë më pak ose vetëm i mbajnë njëjtë si të rendit të parë?

Ne do të shqyrtojë çmimin bazuar në kursin e këmbimit të monedhës dhe kostos materiale / të punës pas pranimit të urdhrit të përsëritur, dhe të bëjë rregullimin në përputhje me rrethanat.

Jeni fabrikë / prodhuesi ose vetëm një kompani tregtare?

Ne jemi prodhues, por ne gjithashtu mund të bëjë tregti nëse është e nevojshme.

Sa të punësuar në total në kompaninë tuaj?

Nuk jeni 25 punëtorë në fabrikë.

Çfarë është kapaciteti juaj të prodhimit?

Rreth USD500000 për prodhimin e ekranit për momentin, por ne mund të zgjasë kapacitetin tonë të prodhimit shpejt.

Çfarë është aktualisht vëllimit të shitjes juaj?

Miliona USD3 në vit.

Pse të zgjidhni shfaqje akrilik?

1. Gjatë Botërore Murit Ⅱ 1939-1945, si një pleksiglas veçantë, akrilik është përdorur së pari gjerësisht si xhami për aeroplanët e luftës dhe tanke, jeta e saj shërbimi ishte më shumë se 10 vjet në mjedisin e ashpër.

2. Akrilik ka një shkallë të lartë të transparencës, dhe shkalla e transmetimit të lehta është deri në 92-93% më e lartë se --- xhami! Prandaj ajo ka reputacionin e "kristal plastike".

3. Drita e saj duket e butë, të rehatshme, dhe të shkëlqyer (si diamant)!

4. Ajo ka rezistencë të shkëlqyer motit, epically në natyrë, të rangut të lartë në plastike. Performanca e mirë për temperaturë të lartë, temperatura shtrembërim rreth 96 ℃ ( 1.18MPa ) . Rezistencë të mirë motit, rezistenca acid dhe alkali, asnjë fenomen i yellowing dhe hidrolizës pas viteve të ekspozimit nën diell dhe shi.

Jeta 5. Performanca e gjatë: Në krahasim me materiale të tjera (të tilla si PS, AS, PP etj), jetën e tre vjet më të gjatë performancës!

6. shkëlqyer anti-plakje të performancës në ajër: mostrave eksperiment testuar se: pas 4 vjet e plakjes natyrore, , Pesha produkt akrilik-së natyrore, , intensiteti të shtrihen, dhe transmetimit të lehta zvogëluar pak natyrore, , ngjyrë kthen pak të verdhë natyrore, , crazing rezistenca reduktuar dukshëm, megjithatë, performanca anti-ndikim në rritje në vend, dhe performanca të tjera fizik pothuajse asnjë ndryshim!

7. Ajo ka një shkallë të lartë të fortësisë sipërfaqësore dhe shkëlqim,

8. Ajo ka shkëlqyer dhe të shquar të performancës trillim, mund të formohet nga të nxehtit, gjithashtu mund të përpunohen me anë të përpunimit mekanik.

9. akrilik mund të jetë bërë në një shumëllojshmëri të formave dhe produktet e nevojshme. Një tipar i shquar është që të mbetet shkalla e lartë e transparencës me shkallë të lartë të trashësi.

10. Lightweight, cheapness, të lehtë për formë.

11. materiali akrilik ka shkallë të pashembullt të lartë shkëlqim, si dhe përparësitë e mëposhtme: rezistencë të mirë, të mos dëmtohen lehtësisht; riparueshëm; ajo ka cilësi të butë, pa të ftohtë pak në dimër. Ajo ka shumë ngjyra, përmbushjes së kërkesës të ndryshme. Produktet e bërë me akrilik, nuk janë vetëm të hollë, por edhe të pranueshëm.

12. Mjedisi miqësore:

1) rrezatimi i saj është i ngjashëm me skelet qenies njerëzore.

2) Materiali mbeturinave mund të riciklohen për ripërdorimin, riciklimi është i lehtë dhe i përshtatshëm.

3) Shkalla e lartë riciklueshme, Forcimi i ndërgjegjësimit mjedisor është gjithnjë e

njohur.

4) Nuk monomer apo erë të rrezikshme do të lirohet.

5) Siguria ushqimore, nuk ka dëm për trupin e njeriut.

13. kursimit të energjisë: shkallë të mirë të transmetimit të lehta, deri në 92-93%, me intensitet më pak të lehta

nevojshme, duke reduktuar dritat, kursimit të energjisë, kursimit të energjisë dhe koston.

14. rezistenca e fortë ndikimi, gjashtëmbëdhjetë herë se qelqi të zakonshëm, të përshtatshme për instalimin në një zonë të sigurt për nevoja të veçanta.

15. Performanca e mirë e izolimit, të përshtatshme për një shumëllojshmëri të pajisjeve elektrike.

16. Pesha të lehta, gjysma pesha prej qelqi të zakonshëm.

17. Colorful, shkalla e lartë e shkëlqim, të pashembullt me ​​materiale të tjera.

18. plasticitet fortë, i derdhur lehtë.

19. Lehtë për të ruajtur, lehtë për të pastruar, shiut mund të natyrshme të pastër.

20. cilësi Soft, ndjenja jo aq ftohtë si qelqi ose qeramike në dimër.

21. Bright në ngjyrë, takohen ndjekjen individuale e për cilësinë e jetës.

22. Performanca e shkëlqyer për printim apo shtresë, nëse përdoret shtypje të përshtatshme ose spërkatje teknologji Veshje, ajo mund të japë produkteve akrilik efekt ideal dekoratë sipërfaqe & opinion.

23. durim i mirë, i ngjashëm me alumin, stabilitet të mirë me kimikate, mund të durojë erozionin e shumë substancave kimike.

24. Imët mbrojtje për dritat e brendshme, të zgjatur jetën e shërbimit të dritave.

25. pranueshëm për të zjarrit, pa i djegies spontane dhe vetë shuarjen.

26. Nuk jeni material akrilik e cila ka ecuri të ndryshme dhe të shumta, ngjyra të ndryshme dhe efekte vizuale, mund të plotësojnë kërkesat e ndryshme të konsumatorëve.

27. ndikuar Extremely vizuale pas përpunimit të duhur, stolisje dhe shtypje.

Cilat janë diferenca midis shfaqje akrilik dhe materiale të tjera? Akrilik vs Glass

Akrilik vs Glass

Në industri, material akrilik ka një aplikim më të gjerë se materiali qelqi, pasi ajo ka shumë përparësi mbi material qelqi.

1. Në aspektin e përpunimit, akrilik mund të jenë të përpunuara në më shumë forma dhe forma se sa xhami.

2. Ata janë të dy të brishtë, material megjithatë akrilik është më fleksibël se sa xhami. Kur prishet xhami, ajo thyen në copa të mprehta të cilat lehtë lënduar njerëzit; ndërsa akrilik thyen në copa të mëdha, Blunt, dhe nuk do të dëmtojë njerëzit. Nga krahasimi i dy materiale, një preferojnë materiale të padëmshme akrilik.

3. Të dy të sigurisë së lartë për klasën e ushqimit, stabilitet kimike natyrore, , durojnë erozionin e përgjithshëm të kimikateve, jo i tretshëm në ujë.

4. dukshme dritë depërtim natyrore, , UV natyrore, , pesha është 1/2 prej qelqi të përbashkët.

5. përshkim të lehta për 92-93% natyrore, , plastike të zakonshëm transparent (PS, AS, PVC etj) ka depërtim të lehta vetëm pak më shumë se 80%.

6. performance Anti-ndikimi është 12 ~ 18 herë prej qelqi të zakonshëm silikonit.

7. Intensiteti mekanike dhe fleksibiliteti është 10 herë më shumë se xhami të zakonshëm silic natyrore, , grushtin e fortë të ngjashme me alumin natyrore, , rezistenca shquar motit dhe rezistenca e plakjes.

8. Outlook jashtëzakonisht e bukur natyrore, , zotëron kristal-si shkëlqim pas lustrim natyrore, , alias "Mbretëresha e plastike Crystal".

 

Akrilik vs PS

Differerence midis shfaqje akrilik dhe PS injektuar ekran:

1. shfaqje akrilik duket më transparente dhe të bukur se sa PS injektuar raft ekranit, dhe ajo ka një shkallë të lartë të sipërfaqes shkëlqim, zotëron kristal-si shkëlqim pas lustrim ,; Performanca e shkëlqyer për printim apo shtresë, nëse përdoret shtypje të përshtatshme ose spërkatje Veshje workcraft, ajo mund të japë produkteve akrilik përpjekje ideal dekoratë sipërfaqe & opinion. Për këtë arsye ajo ka pashembullt opinionin outstandingly bukur.

2. Akrilik ka jetë më të gjatë të performancës se PS, të paktën tre vjet më gjatë në jetën e shërbimit.

3. raft akrilik ekranit nuk ka nevojë për të hapur myk, kështu ka kosto myk do të zhvillohet, dhe madhësia e saj dhe struktura mund të jenë përshtatur të përshtatshme në çdo kohë.

4. Megjithatë shfaqje akrilik është me kosto shumë më e lartë për njësi sesa PS injektuar ekran.

5. PS injektuar raft ekranit është shumë më lirë në çmimin për njësi, megjithatë ajo duhet për të hapur myk në fillim dhe ajo ka një kosto myk për të paguar shtesë.

6. akrilik ka endurability shumë më të fortë në mjedisin e jashtëm, ai ka rezistencë të shquar motit.

7. akrilik ka shumë performancë anti-UV, performancës anti-plakje.

8. Të dyja brishtë, plasaritje në temperaturë të ulët.

9. PS ka performancë më të mirë injeksion, të përshtatshme për prodhimin me sasi të mëdha. Shkalla e vogël ngushtim për produktin, madhësia është e qëndrueshme.

10. PS pas ekspozimit nën diell, të lehtë për të zverdhet dhe blurring.

Akrilik vs PP

1. shfaqje akrilik duket më transparente dhe të bukur se sa PS injektuar raft ekranit, dhe ajo ka një shkallë të lartë të sipërfaqes shkëlqim, zotëron kristal-si shkëlqim pas lustrim ,; Performanca e shkëlqyer për printim apo shtresë, nëse përdoret shtypje të përshtatshme ose spërkatje Veshje workcraft, ajo mund të japë produkteve akrilik përpjekje ideal dekoratë sipërfaqe & opinion. Për këtë arsye ajo ka pashembullt opinionin outstandingly bukur.

2. Akrilik ka jetë më të gjatë të performancës se PP, të paktën tre vjet më të gjatë në jetën e shërbimit

3. raft akrilik ekranit nuk ka nevojë për të hapur myk, kështu ka kosto myk do të zhvillohet, dhe madhësia e saj dhe struktura mund të jenë përshtatur të përshtatshme në çdo kohë.

4. Megjithatë shfaqje akrilik është me kosto shumë më e lartë për njësi sesa PP injektuar ekran.

5. PP injektuar raft ekranit është shumë më lirë në çmimin për njësi, megjithatë ajo duhet për të hapur myk në fillim dhe ajo ka një kosto myk për të paguar shtesë.

6. PP është e butë, jo aq i fortë dhe i vështirë si akrilik.

transparenca 7. PP-së nuk mund të krahasohet me Arylic.

8. akrilik ka endurability shumë më të fortë në mjedisin e jashtëm, ai ka rezistencë të shquar motit.

9. akrilik ka shumë performancë anti-UV, performancës anti-plakje.

Akrilik vs PETG

 1. Ekran akrilik duket më transparente dhe të bukur se raft PETG, dhe ajo ka një shkallë të lartë të sipërfaqes shkëlqim, zotëron kristal-si shkëlqim pas lustrim ,; Performanca e shkëlqyer për printim apo shtresë, nëse përdoret shtypje të përshtatshme ose spërkatje Veshje workcraft, ajo mund të japë produkteve akrilik efekt dekoratë sipërfaqe ideale. Për këtë arsye ajo ka pamjen e pashembullt dhe outstandingly bukur.
 2. PETG ' performance s anti-ndikimi është 1-3 herë më e akrilik përforcuar , dhe 3 ~ 10 herë më e akrilik zakonshëm. PETG: Hard, anti-ndikim, dhe i pranueshëm, madje edhe në mjedisin e temperaturë më pak se -40 . Produktet PETG kanë endurability mjaftueshme për fabricatio n, transportin dhe përdorimin. Ajo mund të shmangur thyer në mënyrë efektive.
 3. PETG ka performancë më të shkëlqyer formuar, nuk ka të bardhë pas përkuljes në temperaturë normale, nuk ka të bardhë pas bending ftohtë, nuk plas, e lehtë për printim dhe dekorim.
 4. PETG është më e lehtë për të prodhuar produkte me strukturë të komplikuar dhe shtrihen gjatë.
 5. PETG është i qëndrueshëm ndaj zjarrit, ai nuk i përket djegëse, dhe nuk ndihmon djegur, konform standardin e materiale ndërtimi, asnjë substancë të rrezikshme të prodhuara pas djegies, më të sigurt se akrilik.
 6. Anti-UV, mund të përdoren gjerësisht në signages në natyrë apo shtëpie, Pika e Shitjes, Display Rack, pajisjet e jashtme, shitjes kabinë, paneli mbrojtës për pajisje, loja panel stacion, shitje panel makine etj
 7. Ajo është produkt mjedis termoplastik miqësore, që nuk përmbajnë elemente të tjera kimike, përveç C, H, O, kjo është një lloj plastike që është biodegradable. Produktet e bërë e këtij materiali, pasi të braktisur, ata do të kthehen të ujit dhe dioksidit të karbonit, Ajo gjithashtu mund të riciklohen pa ndotur mjedisin.
 8. PETG është më e shtrenjtë se akrilik, por më të lirë se sa PC dhe më të qëndrueshme se akrilik.
 9. PETG përputhet standardin e kontaktit të ushqimit të FDA, ajo mund të aplikohet në ushqim, produktet mjekësore etj, ajo mund të përdoret si material paketimi ose kontenierë të ndryshme të ushqimeve ...... dhe ajo vazhdon lipide dhe një shumë të kimikateve, rezistent ndaj erozionit e acid, alkaline dhe vajra etj, ajo është konsideruar si një material më të sigurt për ushqim dhe njerëzit.
 10. PETG ka qenë përdorur gjerësisht në shishe aromë dhe kapak e tij, shishe kozmetike dhe kapak e tij, tuba e lipstics, kuti kozmetike, kontejnerët e deodorant, shishe pluhur baby, kapele eyeliner, etj dhe produktet PETG injeksion: filtra, tub Eustachian, lidhës i tubave , pompa, gërshërë, dhe pajisjet e dializës etj produkte shtëpiake të tilla si gota, tas sallatë, kripës, shaker piper, karta bankare, kontejnerët e ujit etj, të cilat kanë nevojë për kërkesa të larta sigurt për njerëzit.

Akrilik vs PVC

1. PVC është i butë, i lirë dhe zakonisht hollë.

2. trashësia transparent PVC zakonisht është jo më shumë se 3 mm.

transparenca 3. PVC-së nuk mund të krahasohet me Arylic.

4. PVC nuk është i sigurt ushqimi, dhe jo mjedisi miqësor.

5. PVC zakonisht është përdorur së bashku me strukturat akrilik, si një pjesë e ekranit.

Akrilik vs MDF

Totally differerent në çdo aspekt: ​​pamjen, të transparencës, cilësi etj

Akrilik vs Wood

Të ndryshëm në shumë aspekte, por kryesisht akrilik është e kursimit të energjisë, mjedis mbrojtës, megjithatë druri do të duhet të dëmtojë mjedisin.

Akrilik vs metali fletë

Dallimet kryesisht shfaqet si transparencës, Outlook, qëndrueshmëri dhe vendosmëri.

Akrilik vs qeramike

Krahasimi me material tradicional qeramike, akrilik ka pashembullt shkëlqim të lartë, dhe ajo ka përparësitë e mëposhtme: fleksibilitet të mirë, jo lehtë të thyeshëm, lehtë për t'u riparuar, vetëm përdorni një shkumë të butë me pak pastë dhëmbësh, mund të pastër sanitare të jetë i freskët.

cilësi të butë, jo ndjenja që të ftohtë në dimër.

Bright në ngjyrë, mund të takohen ndjekje të ndryshme individuale për jetën cilësisë.

Mjedis miqësor, kjo është rrezatimi është e ngjashme me skelet qenies njerëzore.

Cilat janë diferenca midis ekranit ngjitur dhe shfaqje injektuar?

ekran ngjitur nuk ka nevojë për të hapur myk, dhe struktura dhe konfigurimi i saj mund të jenë përshtatur në çdo kohë, pa pagesë shtesë, kështu ai do të shpëtojë një sasi të madhe të kostos myk krahasuar me ato injektuar, dhe ngjitur ekran ka pamjen e saj paraqitur mirë krahasuar me injektuar ato. Kur njerëzit nuk duan të investojnë koston myk, ose produkti nuk është i përshtatshëm për injeksion, apo njerëzit nuk duan të prodhojnë për shumë sasi për modelin, ose njerëzit duan të provoni në treg me dizajn të ri, ngjitur akrilik ekran do të jetë zgjidhja më e mirë. Produktet injektuar duhet blerësit për të investuar koston myk ose një urdhër të prodhimit të sasisë të madhe, dhe një herë hapja myk për një model është filluar, ajo nuk mund të ndryshohet ose të ndryshohet më. Nëse ju doni që të ketë një tjetër model me një "më të mirë" të projektimit, ju do të keni për të hapur një myk të ri sërish ose përdorë për të ngjitur trillim akrilik.

Është ngjitur ekran mjaft e fortë?

Po, në qoftë se ju nuk t'i hedhin ose të qëndrojë në të, ose të përdorin shfaqje akrilik për të mbajtur metale blloqe.

Cila është karakteristika kryesore dhe avantazhet e ekranit ngjitur akrilik?

ekran ngjitur nuk ka nevojë për të hapur myk, dhe struktura dhe konfigurimi i saj mund të jenë përshtatur në çdo kohë, pa pagesë shtesë, kështu ai do të shpëtojë një sasi të madhe të kostos myk krahasuar me ato injektuar, dhe ngjitur ekran ka pamjen e saj paraqitur mirë krahasuar me injektuar ato. Kur njerëzit nuk duan të investojnë koston myk, ose produkti nuk është i përshtatshëm për injeksion, apo njerëzit nuk duan të prodhojnë për shumë sasi për modelin, ose njerëzit duan të provoni në treg me dizajn të ri, ngjitur akrilik ekran do të jetë zgjidhja më e mirë.

Po në lidhje me planin tuaj të zhvillimit në të ardhmen e afërt?

Ne do të zhvillojë një shumë të serisë së tregon akrilik (shumica e tyre me sistemin shpërndarës droge dhe gjithashtu me disa materiale të tjera të tilla si MDF, PC, PETG, fletë metalike etj) për linja të ndryshme, të tilla si kozmetike, farmaceutike dhe kujdesit shëndetësor produkteve, e-cigare, pije dhe pije, konsumojnë çdo ditë dhe sende shtëpiake etj, për përdorimin e Merchandising, mostër shfaqur, promovimin e shitjes, etj

Ne do të marrë pjesë Globalshop 2015 në Las Vegas në SHBA gjatë mars 24-26 th  2015.

Si në lidhje me procesin e workcraft:

Dizajni ose vizatim auditimi → Materiale Blerja → Laser prerja → Milling → lustrim → ngrohje lakimi shtypjen ekran → Silk → ngjitje → grumbulluar → inspektimit → paketim → dërgesës

 

Çfarë është Equipment juaj kryesor?

Laser cutting machine 5

router me shpejtësi të lartë 2

Diamond makinë lustrim 1

makine gisht bluarje 1

planer sipërfaqe 1

Flaka makinë lustrim 2

Tabela e pa 2

Tabela gdhendje makinë 1

Precision tharjes Oven 1

makinë bending Heat 4

Tejzanor makinë saldim 1

Dhe me shume……

A furnizimit shfaq për çdo markave ndërkombëtare?

Po, Loreal, Kaufland, Rimmel, Sally Hanson, Napolean Perdis, K-Mart, Big-W, Watsons, Evergreen etj

 

A keni departamentit QC?

Po, ne kemi departamenti QC, 3 QC.

A keni R & D departamentit?

Po, ne kemi R & D departamentit, 3 designers.

A të japë produkte ODM?

Po, ne kemi një produkte lot ODM. Çdo muaj ne do të zhvillojnë të paktën 2-3 produkte të reja me dizajn të ri.

Më shumë pyetje?

Ju lutem afrohen ekipin tonë të shitjes dhe i pyet ata direkt me e-mail, Skype  , or telephones!

Ata do të ju jap përgjigje të shpejtë dhe profesional!

Duan të punojnë me ne?